본문 바로가기
자유게시판

{Κακλαμάνης} Κακλαμάνης {Κακλαμάνης} δικηγορος βολος «Είμαι πλήρως απ…

페이지 정보

작성자 Josefa 작성일24-05-31 02:51 조회249회 댓글0건

본문

δικηγορος βολος Απαλλαγμένος από το πρόβλημα υγείας, που αντιμετώπισε, ερωτηση σε δικηγορο βολος και «μάλιστα πιο υγιής» από πριν, βγήκε σήμερα, Τρίτη, από το νοσοκομείο......
1ADEE13ECB34322C467DF6236DC1DC9C.jpg
«Είμαι πλήρως απαλλαγμένος και πιο υγιής» δικηγορος βολος Τι λέει ο Νικήτας Κακλαμάνης για το πρόβλημα υγείας του




Απαλλαγμένος από το πρόβλημα υγείας, που αντιμετώπισε, και «μάλιστα πιο υγιής» από πριν, βγήκε σήμερα, Τρίτη, από το νοσοκομείο ο Νικήτας Κακλαμάνης, δικηγοροσ εμπορικου δικαιου βολος όπως ανήρτησε ο ίδιος στο προφίλ του σε σελίδα κοινωνικής δικτύωσης.



Ο κ. Κακλαμάνης αναφέρει:



«Τις τελευταίες 20 ημέρες αντιμετώπισα ένα αρκετά σοβαρό πρόβλημα υγείας, όσο μπορούσα πιο διακριτικά.



Από το πρόβλημα αυτό σήμερα -εξερχόμενος του νοσοκομείου- είμαι πλήρως απαλλαγμένος και ίσως μάλιστα πιο υγιής από πριν. Θέλω, επ’ ευκαιρία της δικής μου περιπέ ΤΕΙας αλλά και της ιατρικής μου ιδιότητας, να τονίσω τα εξής:



- Η έγκαιρη διάγνωση και ιδιαίτερα στον καρκίνο σώζει ζωές (όπως στη δική μου περίπτωση, δικηγοροσ για κτηματολογιο βολος που ήταν στο στάδιο 1).



- Τόσο για το διαγνωστικό ( Ευαγγελισμός) όσο και για το χειρουργικό (Αρεταίειο) κομμάτι της θεραπείας μου εμπιστεύτηκα το Εθνικό Σύστημα υγείας. Παρά τις τρομερές ελλείψεις που υπάρχουν -σε ανθρώπινο δυναμικό και όχι μόνο-, το επιστημονικό επίπεδο του Ε.Σ.Υ. είναι εξαιρετικά υψηλό.



Θέλω να ευχαριστήσω όλους εκείνους, από τους πολύ παλιούς μέχρι τους νεότερους φίλους μου, που από την ημέρα που έγινε γνωστή η περιπέ ΤΕΙα της υγείας μου, με τις ευχές τους στάθηκαν δίπλα μου».




δικηγορος οικογενειακο δικαιο δικηγοροι βολος Δεν υπερψηφίσθηκε ο απολογισμός-ισολογισμός του δήμου Αθηναίων για το 2012
Για πρώτη φορά στην ιστορία του εδώ και χρόνια




Για πρώτη φορά στην ιστορία του δήμου Αθηναίων εδώ και χρόνια, δεν ψηφίσθηκε ο προέλεγχος απολογισμού - ισολογισμού του 2012 κατά το σημερινό Δημοτικό Συμβούλιο του δήμου Αθηναίων.



Συγκεκριμένα, την έγκριση του ισολογισμού - απολογισμού ψήφισαν μόνο 16 δημοτικοί σύμβουλοι, δικηγοροσ κληρονομικα βολος έναντι 17 που δεν υπερψήφισαν τον προέλεγχο.



Απουσίαζαν 13 δημοτικοί σύμβουλοι από την παράταξη του κ. Καμίνη, ενώ μεταξύ των 17 που δεν υπερψήφισαν τον προέλεγχο, οι 10 ψήφισαν λευκό και οι 7 κατά.



«Ειλικρινά, νομίζουμε ότι δεν χρειάζεται να προβούμε σε κανένα σχολιασμό, σχετικά με το οικονομικό «θαύμα» που επιτεύχθηκε την τριετία Καμίνη», σχολίασε ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης στο δήμο Νικήτας Κακλαμάνης.



Ο επικεφαλής της «Λαϊκής Συσπείρωσης» Νίκος Σοφιανός υποστήριξε ότι η δημοτική αρχή υιοθέτησε την πολιτική της «γενικευμένης φορομπηξίας», με «σφαγή μισθών και δικαιωμάτων, απολύσεις και παραπέρα υποβάθμιση υπηρεσιών».



Πρόσθεσε δε ότι ο δήμαρχος επιζήτησε «οικονομική αυτοδυναμία» μέσω της επιβολής νέων φόρων. Όπως χαρακτηριστικά είπε, «στο σύνολο των εσόδων του δήμου, το 65% προήλθε από παράβολα, τέλη και πρόστιμα».


δικηγορος βολος Σε κλοιό «γαλάζιων» βουλευτών ο Στουρνάρας για το φόρο στα ακίνητα

Μετά τις ενστάσεις αλλά και τα καυστικά σχόλια κατά του υπουργού που έχουν διατυπώσει το τελευταίο διάστημα στελέχη όπως οι Βύρων Πολύδωρας, Αργύρης Ντινόπουλος, Ιορδάνης Τζαμτζής, Προκόπης Παυλόπουλος κ.α. 

Η αποφόρτηση του τεταμένου κλίματος στο εσωτερικό της Νέας Δημοκρατίας αλλά και η παροχή των απαραίτητων διευκρινίσεων, ένθεν και ένθεν, αποτελεί τους βασικούς στόχους της συνάντησης που έχει στο υπουργείο Οικονομικών, ο υπουργός, Γιάννης Στουρνάρας, με το σύνολο της «γαλάζιας» κοινοβουλευτικής ομάδας. Στη συνάντηση παρεβρίσκονται επίσης οι κκ Χρήστος Σταϊκούρας και Γιώργος Μαυραγάννης, ενώ από την πλευρά των βουλευτών της ΝΔ μεταξύ άλλων- βρίσκονται- οι Ντόρα Μπακογιάννη, Προκόπης Παυλόπουλος, Νικήτας Κακλαμάνης,Φω ΤΕΙνή Πιπιλή, Ανδρέας Ψυχάρης, Μανώλης Κεφαλογιάννης Γιάννης Ιωαννίδης



Σημειώνεται ότι ο μόνος βουλευτής, μέλος της κυβέρνηση από άλλο υπουργείο εκτός δηλαδή του υπ. Οικονομικών που παρεβρίσκεται στη συνάντηση είναι ο υφ. Ανάπτυξης κ. Νότης Μηταράκης.



Ενδεικτικές του κλίματος που επικρατεί στους κόλπους της ΚΟ της ΝΔ είναι οι ενστάσεις που το τελευταίο διάστημα έχει εκφράσει σειρά βουλευτών με δημόσιες τοποθετήσεις του με αποκορύφωμα την κατάθεση της ερώτησης 22 βουλευτών για το «άδικο» της φορολογίας των αγρο Τεμαχίων.



Πρώτος το «χορό» της κριτικής άνοιξε με κείμενο του ο Βύρων Πολύδωρας, ο οποίος έκανε λόγο για δήμευση της περιουσίας των Ελλήνων και για αντισυνταγματικό μέτρο. Ακολούθησαν και άλλοι βουλευτές, και μάλιστα από περιφέρειες της Αττικής, όπως ο Αργύρης Ντινόπουλος, ο οποίος είπε στο ΒΗΜΑ FM ότι κάθε βουλευτής για να κατανοήσει το νομοσχέδιο πρέπει να έχει μαζί του δυο-τρεις λογιστές, και ο Προκόπης Παυλόπουλος ο οποίος έθεσε ζήτημα αντισυνταγματικότητας. Στην αιχμή της κριτικής βρίσκεται ο Ιορδάνης Τζαμτζής, ο οποίος υπενθυμίζεται ότι για δύο φορές βρέθηκε πρώτος υπογράφων σε ερώτηση προς τον Γιάννη Στουρνάρα για τη φορολογία των αγρο Τεμαχίων. Ο βουλευτής Σερρών, μάλιστα, έφτασε στο σημείο να δηλώσει την Τετάρτη ότι «το αν έχεις τελειώσει το Harvard, δεν σημαίνει ότι ξέρεις και από μαντριά».



Μια πρώτη προσπάθεια αποφόρτισης έγινε το πρωί όταν ο κ. Στουρνάρας συναντήθηκε με τους 22 υπογράφοντες την τελευταία ερώτηση για το φόρο των αγρο Τεμαχίων, δικηγοροι ιατρικου δικαιου βολος στην οποία εξάλου αποφασίστηκε και η πραγματοποίηση της βραδινής συνάντησης.



Στην πρωινή συνάντηση ο υπουργός Οικονομικών τους ενημέρωσε ότι αποσύρει τον φόρο για τις στάνες και τα θερμοκήπια χωρίς, ωστόσο, αυτό να ικανοποιεί πλήρως τις ενστάσεις των βουλευτών που επιθυμούν περαιτέρω αλλαγές προκειμένου «το νομοσχέδιο να γίνει δίκαιο». 



Υπενθυμίζεται ότι ανάλογες συναντήσεις, κληρονομικα δικηγοροι βολος όπως η βραδινή είχαν γίνει και με άλλα αιχμηρά νομοσχέδια όπως αυτό για τα νέα Λύκεια και για την διαθεσιμότητα των δημοσίων υπαλλήλων.

δικηγορος βολος
source: http://www.newsbeast.gr/politiki/arthro/607537/eimai-pliros-apallagmenos-kai-pio-ugiis/

δικηγορος βολος…

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

  • 주식회사 제이엘패션(JFL)
  • TEL 02 575 6330 (Mon-Fri 10am-4pm), E-MAIL jennieslee@jlfglobal.com
  • ADDRESS 06295 서울특별시 강남구 언주로 118, 417호(도곡동,우성캐릭터199)
  • BUSINESS LICENSE 234-88-00921 (대표:이상미), ONLINE LICENCE 2017-서울강남-03304
  • PRIVACY POLICY